Струмки.
Рухома вода, зазвичай, привабливіша, ніж статична та садова водойма, без такого елемента, як струм, найчастіше здається нудним і одноманітним. Випереджаючи напрямок течії та загальний маршрут струмка, можна використовувати наявний ухил ділянки або створювати її штучно. Характерним прикладом рукотворного керма струмка може слугувати поєднанням його з альпійською гіркою, рокарієм або ландшафтною композицією подібного плану. Таке поєднання є єдино можливим для ділянки з плоским рельєфом. Уручень, зазвичай, є елементом ландшафтного дизайну саду, створеного в природному або пейзажному стилі, але можливе його використання під час планування ділянки в регулярному стилі.
Плануючи та прокладаючи річище струмка, необхідно домагатися максимальної природності. Не рекомендується робити його прямим, набагато привабливішим вигляд звивистої, дзюркотлива ручка, у якій вода то вирить на поворотах і поріжках, то повільно тече на практично рівних, спокійних ділянках (плесу). Природніше й ефектніше матиме струмок, що витікає з невеликого поглиблення, заповненого водою або з скупчення декількох каменів.
Профіль струмка так само має важливе значення. Різні перепади висот, варіювана ширина та глибина — дають змогу легко та швидко змінювати характеристики водного потоку. Так під час укладання в річища гальки, природного каменю або інших матеріалів з'являється можливість швидко змінити ті чи інші характеристики керма, наприклад, створити новий поріг, змінити характеристики вже наявного.
Устілка садового струмка зазвичай оформляється у формі плоского каменю, яким вода плавно стікає в основну водойму, але можна зробити його і як водоспад або, розділивши потік камінням на кілька рукавів (протік), імітувати річкову дельту.
Рідко, але варіантом облаштування струмка, що іноді трапляється, є реставрація або переділка природного струмка, що протікає ділянкою. У цьому разі з'являються практично необмежені можливості для творчості та фантазії. Уважно спостерігаючи за будь-якою з річок, можна, під час облаштування струмка, застосовувати такі елементи, як-от пороги, перекати, заводи з практично нерухомою водою, високі та пологи болотисті береги.
Фонтани.
Фонтани, як водоспади та каскади, є елементами декоративного оформлення ділянки. У класичному та найпростішому варіанті, фонтан — це пристрій, який викидає у вертикальному напрямку струмінь води. У реальному житті в фонтанах використовують різну кількість струменів, що спадає хвилями — іноді кілька десятків і навіть сотень, причому напрямок і малюнок траєкторії руху води також мають велику різноманітність. Для створення хитромудрих форм водяного струменя використовуються спеціальні насадки: одиничне розпилювач, вертушка, риб'ячий хвіст, дзвін, тюльпан та інші. Архітектура фонтанів воістину безмежна, досить часто, у ній трапляються справжні твори мистецтва. Класичні типи фонтанів більше підходять до садам , виготовленим у регулярному стилі, але за бажання та відповідних умов, можливі варіанти використання їх і в природному стилі оформлення ділянки.
Є й інші типи фонтанів, у деяких із них, струмінь, як у каскадах, відразу падає вниз, наприклад, у фонтанах, виготовлених у середземноморському (пристінний) або японському (тсукубай) стилі.
Садовий фонтан є вкрай ефектним і популярним елементом декорування, оскільки поєднує візуальні, звукові та дотикові складники. Використання цього елемента посилює позитивні враження й додає емоцій будь-якому саду.
Водоспади.
Провести грань між каскадом, водоспадом і фонтаном досить важко. В розумінні оббивача водоспад це одноярусний поступитися в кермі струмка або річки, з якого вода падає вертикально вниз або ковзає вертикальною стінкою, ледь її торкаючись. Таке визначення правильне, але занадто вузько, оскільки в природі є й багатоярусні водоспади та якийсь синтез водоспаду та порога, коли вода падає не зовсім вертикально, але завдяки високій швидкості течії та великому об'єму води створюється, часом, видовище навіть потужніше, ніж «класичний» водоспад.
В умовах земельної ділянки, водоспад зазвичай облаштовують у кермі струмка. Найчастіше струмом поділяють на окремі ділянки саме водоспадами. В устілку струмкий водоспад має найефективніший вигляд. Вельми ефектний вигляд має водоспад у застібці струмка. Однак, якщо є завдання висадити у водойму латаття, необхідно мати з огляду на те, що його розміри мають бути досить великі, оскільки ці чудові водяні рослини не виносять води та потрапляння водяних бризок на листя.
Можливий пристрій пристінного водоспаду. У цьому разі він буде бути чимось на кшталт одноярусного каскаду або фонтана, з струменею, що спадає донизу, це залежить від загального стилю оформлення ділянки, наприклад, у середземноморському стилі такий елемент є одним з основних.
У будь-якому разі, незалежно від типу садового водоспаду, водяний потік, що падає з висоти, має свої унікальні якості. Переливаючись на сонці або в променях декоративної підсвітки, у темну пору доби, він заворожує погляд, а звуки розпушувального водяного потоку, можуть одночасно й заспокоювати та нагадувати про силу природи, потужності її стихії, якої людина, як відомо, може насолоджуватися вічно.
Каскады.
Найчастіше на ділянці не можна створити велику водойму або струмок, але дуже хочеться слухати звуки води, що дзюркотить, й спостерігати за води, що переливаються на сонці. У цьому разі найкращим рішенням буде облаштування каскаду. Цей елемент, у класичному розумінні являє собою вертикальну стінку з горизонталлю-кишенями або дуже круту драбину, у якій сходинки є резервуарами з водою і розміщені вони практично одна над одною, зміняючись на невелика відстань. Вода, за допомогою насоса подається на верхній майданчик і далі поступово перетікає вниз, утворюючи свого роду східчастий водоспад. Розміри водяного каскаду можуть бути будь-якими, але, зазвичай, його висота обмежена висотою стіни, у якої він влаштований, а ширина не має бути більш ніж половина висоти.
Найчастіше інші каскад прилаштовують до однієї зі стін будинку, варіантів виконання таких (пристінних) каскадів є безліч, крім того, можливе поєднання каскаду з струмком. У цьому разі виходить свого роду синтез струмка та декількох водоспадів, розташованих у його кермі, бажано водночас на кожному перепаді висоти течії води змінювати напрямок керма для надання всій композиції загалом природнішого вигляду.
Як і у разі з струмкою, необхідним елементом садового каскаду є насос. Добір насоса здійснюється за його витратно-масовими характеристиками та створюваним напором індивідуально за кожним типом каскаду окремо.
Основні | |
---|---|
Вибір надаваних послуг | Обслуговування, Проектування, Будівництво, Реставрація, Чистка |
Вид водойми | Ставок, Струмок, Водоспад, Каскад |
- Ціна: від 75 000 ₴