Струмки.
Рухома вода, як правило, більш приваблива, ніж статична і садовий водойму, без такого елемента як струмок часто здається нудним і одноманітним. Визначаючи напрямок течії і загальний маршрут струмка, можна використовувати наявний ухил ділянки або створювати штучно. Характерним прикладом рукотворного русла струмка може служити поєднання його з альпійською гіркою, рокарием або ландшафтною композицією подібного плану. Таке поєднання є єдино можливим для ділянки з плоским рельєфом. Струмок, як правило, є елементом ландшафтного дизайну саду, створеного в природному або пейзажному стилі, але можливо його використання при плануванні ділянки в регулярному стилі.
Плануючи і прокладаючи русло струмка, необхідно домагатися максимальної природності. Не рекомендується робити його прямим, набагато привабливіше виглядає звивистий, дзюркотливий струмочок, в якому вода то вирує на поворотах і порожках, то повільно тече практично на рівних, спокійних ділянках (плесах). Природніше і ефектніше виглядатиме струмок, який витікає з невеликого поглиблення, заповненого водою або скупчення декількох каменів.
Профіль струмка так само має важливе значення. Різні перепади висот, варьирующаяся ширина і глибина – дозволяють легко і швидко змінювати характеристики водного потоку. Так при укладанні в русло струмка гальки, природного каменю або інших матеріалів з'являється можливість швидко змінити ті чи інші характеристики русла, наприклад, створити новий поріг, змінити характеристики вже існуючого.
Гирло садового струмка зазвичай оформляється у вигляді плоского каменя, за яким вода плавно стікає в основний водойму, але можна зробити його і у вигляді водоспаду або, розділивши потік камінням на декілька рукавів (протока), імітувати річкову дельту.
Рідко, але іноді зустрічається варіантом облаштування струмка, що є реставрація чи переробка природного струмка, що протікає по ділянці. В даному випадку з'являються практично необмежені можливості для творчості і фантазії. Уважно спостерігаючи за будь річок, можна, при облаштуванні струмка, застосовувати такі елементи, як пороги, перекати, заводь з практично нерухомою водою, високі і болотисті береги пологі.
Фонтани.
Фонтани, як водоспади і каскади, є елементами декоративного оформлення ділянки. В класичному та найпростішому варіанті, фонтан це пристрій, який викидає у вертикальному напрямок струмінь води. У реальному житті у фонтанах використовують різну кількість стрімких потоків - іноді кілька десятків і навіть сотень, причому напрямок і малюнок траєкторії руху води, також мають велику різноманітність. Для створення хитромудрих форм водяного струменя, використовуються спеціальні насадки: одиночний розпилювач, вертушка, риб'ячий хвіст, дзвін, тюльпан та інші. Архітектура фонтанів воістину безмежна, досить часто, в ній зустрічаються справжні витвори мистецтва. Класичні типи фонтанів більше підходять до садам виконаним у регулярному стилі, але при бажанні і відповідних умовах, можливі варіанти використання їх у природному стилі оформлення ділянки.
Існують і інші типи фонтанів, у деяких з них, струмінь, як в каскадах, відразу падає вниз, наприклад у фонтанах, виконаних в середземноморському (пристінний) або японською (тсукубай ) стилі.
Садовий фонтан є дуже ефектним і популярним елементом декорування, оскільки поєднує візуальні, звукові і тактильні складові. Використання даного елемента, посилює позитивні враження, і додає емоцій будь-якого саду.
Водоспади.
Провести межу між каскадом, водоспадом і фонтаном досить важко. У розумінні обивателя водоспад це одноярусний уступ в руслі струмка або річки, з якого вода падає вертикально вниз або ковзає по вертикальній стінці, ледь її торкаючись. Таке визначення вірне, але занадто вузько, оскільки в природі існують і багатоярусні водоспади і певний синтез водоспаду і порогу, коли вода падає не зовсім вертикально, але завдяки високій швидкості течії і великим об'ємом води, що створюється, часом, видовище навіть більш вражаюче, ніж «класичний» водоспад.
В умовах земельної ділянки, водоспад зазвичай облаштовують у руслі струмка. Найчастіше струмок поділяють на окремі ділянки саме водоспадами. У гирлі струмка водоспад виглядає найбільш ефектно. Дуже ефектним виглядає водоспад в гирлі струмка. Однак, якщо існує завдання висадити у водойму латаття, необхідно мати на увазі, що його розміри повинні бути досить великі, оскільки ці чудові водяні рослини не виносять рухомої води і попадання бризок на листя.
Можливо пристрій пристінного водоспаду. В цьому випадку він буде чимось на зразок одноярусного каскаду або фонтану, з спадаючої вниз струменем, це залежить від загального стилю оформлення ділянки, наприклад в середземноморському стилі такий елемент є одним з основних.
У будь-якому випадку, незалежно від типу садового водоспаду, водяний потік, що падає з висоти, має свої унікальні якості. Переливаючись на сонці або в променях декортівной підсвічування в темний час доби, він заворожує погляд, а звуки шумного водяного потоку, можуть одночасно і заспокоювати і нагадувати про силу природи, мощі її стихії, з якою людина, як відомо, може насолоджуватися вічно.
Каскади.
Найчастіше на ділянці можна створити великий водойма або струмок, але дуже хочеться слухати звуки дзюрчання води і спостерігати за переливаються на сонці водяні струмені. У цьому випадку кращим рішенням буде облаштування каскаду. Даний елемент, у класичному розумінні являє собою вертикальну стінку з горизонталь - вими майданчиками або дуже круту сходи, в якій сходинки є резервуарами з водою і знаходяться вони практично одна над іншою, зміщуючись на незначну відстань. Вода, с помощью насоса подается на верхнюю площадку и далее постепенно перетекает вниз, образуя своего рода ступенчатый водопад. Размеры водяного каскада могут быть любыми, но, как правило, его высота ограничена высотой стены, у которой он устроен, а ширина не должна быть больше половины высоты.
Чаще остальных каскад пристраивают к одной из стен дома, вариантов выполнения таких (пристенных) каскадов существует великое множество, кроме того, возможно совмещение каскада с ручьем. В этом случае получается своего рода синтез ручья и нескольких водопадов, расположенных в его русле, желательно при этом на каждом перепаде высоты течения воды менять направление русла для придачи всей композиции в целом более естественного вида.
Як і у випадку з струмком необхідним елементом садового каскаду є насос. Підбір насоса здійснюється за його витратно-масових характеристиках і створюваному натиску індивідуально по кожному виду каскаду окремо.
Основні | |
---|---|
Вид водойми | Каскад, Ставок, Струмок, Водоспад |
Вибір надаваних послуг | Обслуговування, Проектування, Будівництво, Реставрація, Чистка |
- Ціна: від 3 400 ₴/кв.м