Що таке биобассейн
Колись басейн у дворі вважався ознакою успішності власника. Сьогодні таким спорудженням нікого не здивувати, а багато хто так і зовсім позбавляються від пластикових басейнів. Це пов'язано з тим, що обслуговування басейну обходиться недешево, а задоволення від його використання не можна порівняти з тим, що отримує людина, що купається в природному озері або річці. Биобассейн – новий вид водойм, що став популярним відносно недавно, не має недоліків, властивих звичайним басейнів. Занурюватися в нього також приємно, як і у лісове озеро, при цьому його вода, очищена не хімікатами, а природними способами, безпечна як для людей, так і для навколишнього середовища. Штучні ставки і басейни з природною біологічною очисткою популярні в усьому світі і українці все частіше вибирають саме такі водойми, причому не тільки для присадибної ділянки.
Переваги биобассейнов
Від звичайного экобассейн відрізняється унікальною, запатентованою системою очищення води, в основі якої лежить використання мікроорганізмів і водних рослин. Це сама проста, але в той же час найбільш ефективна очистка, якої мільйони років користується сама природа. Правильно розроблена і реалізована біосистеми для водойми гарантує кристально чисту воду без використання хлору та інших хімічних речовин. Декоративні ставки такого типу – це не тільки відмінний варіант для оздоровлюючих водних процедур та купання в своє задоволення, але й прекрасний спосіб прикрасити двір будинку або дачі водоймою, ідеально повторює природні ставки і озера.
Сучасний биопруд може бути будь-якої форми та розміру, а вже варіантів декоративного оформлення не перелічити. Власник може не турбуватися про очищення води – це відбувається безперервно, завдяки біологічним процесам у товщі води і на дні. Найчастіше догляд за таким ставком обмежується у звільненні фільтра від крупного сміття та прибирання його периметра від листя та іншого сміття. Взимку такий декоративний ставок не потребує спуску води – він замерзає і легко припиняється в домашній каток. Для громадських місць, таких як парки, двори готелів і офісів, ці водойми також підходять краще інших – при належному оформленні вони неймовірно мальовничі і при цьому не вимогливі до догляду. Серед незаперечних плюсів биобассейнов можна назвати такі:
- біосистема водойми повністю автономна і регулюється сама;
- вода в такому ставку чистий і насичена мінеральними солями, корисними для людини;
- воду можна не спускати навіть у найсуворіші зими;
- обслуговування не забирає час і обходиться максимально дешево;
- доступність биобассейнов для всіх.
Це далеко не всі плюси, наявні у биобассейнов – перерахування всіх їх може зайняти занадто багато часу. Потрібно лише сказати, що відгуки про цих спорудах завжди позитивні і ні один власник ще не пошкодував, що обрав саме цей тип водойми.
Створені фахівцями басейни і ставки на дільниці не будуть цвісти влітку і для цього не доведеться прикладати ніяких зусиль і використовувати дорогі препарати і хитрі очисні системи. Запаху вода в биобассейне не має, а цвіт у неї дуже ефектний – від бірюзового, до блакитного – все залежить від типу дна, глибини і деяких інших факторів. Прозорість може досягати 2 метрів в саму жарку пору літа! Такого результату у відкритому басейні не можуть гарантувати самі сильні хімічні засоби для очищення і дезінфекції.
Деякі плутають биобассейны і біопрудах, але відрізнити одні споруди від інших зовсім нескладно. Якщо басейн має монолітну або збірну чашу з пластику, каменю або бетону, то ставок утворюється у виїмці, вистилає дно якої спеціальними плівками і мембранами.
Як влаштований сучасний декоративний басейн
Плавальний або декоративний басейн з біологічною очисткою води складається з двох частин – основної зони (плавальної) і зони біологічного фільтра. Плавальна зона не являє собою нічого особливого – це чаша з дном з бетону, каменю, піску або полімеру. Біологічний фільтр, який ще називають біоплато, має дно з гравію спеціально підібраних фракцій і засаджуються ретельно підібраним комплектом водних рослин. Зазвичай обидві зони водойми мають рівну площу.
Плавальний ставок оснащується механічним фільтром, через який насос пропускає воду по колу. Це компактне обладнання, що не вимагає спеціальних споруд і приміщень. Як правило, агрегат для фільтрації встановлюється у приямок, розташований поруч з чашею водойми. Фахівцями підраховано, що очищення таких ставків вимагає енерговитрат в п'ять разів менше, ніж при фільтрації стандартних басейнів з хлорованою водою.
Найчастіше замовники биопрудов побоюються, що без потужної фільтрації багатоступінчастої і хлорування води, вони перетворяться в стояче болото. Якщо водойма спроектований і споруджений професіоналами, такий варіант просто неможливий, так як сама природа піклується про чистоту води і дна. У ставках з біологічною очисткою можуть жити риби, жаби і навіть тритони – це наближає їх до природних водойм. Якщо власника бентежить живність у воді, то від неї можна позбутися, проводячи час від часу очищення дна.
Біологічна фільтрація – це не тільки просто і вигідно, але і дуже естетично. Цей спосіб очищення басейнів не обмежує політ дизайнерської думки і дозволяє створювати неймовірні по красі композиції з водних і берегових рослин, каменів, мохів, штучних водоспадів та інших елементів декору. Також можливе створення каскадних, багаторівневих споруд. Чи варто говорити, що такий садовий ставок може стати справжньою гордістю свого господаря.
Разумеется, все преимущества биологических бассейнов доступны только в тех случаях, когда они изготовлены специалистами высокого класса. Чтобы установилось прочное биологическое равновесие, нужно учесть множество нюансов при разработке проекта и выполнить все работы по устройству водоема безупречно. Гарантия на такие пруды и бассейны составляет 12 месяцев и более.